Beata Rajská

22. února 2006 v 20:58 | Vemiii |  návrháři

Beata Rajská

"Každá moje kolekce je vyjádřením mého vztahu k módě a k době, je částí mého JÁ."
Beáta Rajská patří mezi současné přední světové módní návrhářky. Doložit toto tvrzení není těžké, stačí namátkou připomenout některé z jejích úspěchů: Beáta Rajská například vytvořila kolekci pro MISS ČR 2000 Michaelu Salačovou a hlavní večerní šaty na MISS WORLD v Londýně. V roce 2001 připravila supervizi a 3 kolekce na MISS ČESKÉ REPUBLIKY. Také kolekce pro Petru Kocarovou na MISS UNIVERSE vznikla v ateliéru Beáty Rajské
Vytvořila také řadu kolekcí, které byly prezentovány na četných módních přehlídkách, výstavách a TV v tuzemsku. Ze zahraničních akcí jmenujme například autorské přehlídky v Jekatěrinburgu, Petěrburgu (1999) a Moskvě (2000).
Beáta Rajská pravidelně spolupracuje s TV Nova, TV Prima, ČTV a s časopisy Květy, Vlasta, Eva, Playboy, Business World a Cosmopolitan. Byla také na základě výsledků tenderu vybrána jako autorka modelů reprezentativní kolekce " Jablonex - nové tisíciletí".
A v čem tkví úspěch Beáty Rajské?
Tvorbu Beáty Rajské můžeme charakterizovat jako spojení ženskosti a nadčasovosti se špetkou "živočišné" rafinovanosti. Je to tedy především ženskost a avantgarda. Tím pádem si u ní vybere jak mladá dívka, tak i dáma, která ví, že móda je sice pomíjivá, ale první dojem můžeme udělat vždy jen jednou. Oblíbeným a specifickým prvkem na jejích modelech jsou hutné sklo a bižuterie.
Z Trenčína do Světa módy
Mgr. Beáta Rajská je absolventkou Střední průmyslové školy oděvní v Trenčíně (1980) a FF University Komenského v Bratislavě (1986). Již jako studentka se úspěšně zúčastnila řady módních přehlídek a soutěží (1. místo, 2. místo a Zvláštní cena v celostátní soutěži Mladý módní tvůrce v Liberci). Začátkem roku 1997 začala Beáta Rajská tvořit pod svojí značkou Beata fashion a Beáta Rajská design. Od té doby vytvořila řadu kolekcí, které byly prezentovány na řadě módních přehlídek doma i v zahraničí. Její modely nosí známé osobnosti kulturního, společenského a politického života.
V současné době má dva ateliéry ve kterých pracuje. Jeden je v Praze v Římské ulici a jeden ve Žďáře nad Sázavou, kde žije.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anonimka anonimka | 5. prosince 2006 v 12:57 | Reagovat

to je skvely.

2 mizu mizu | 29. ledna 2007 v 11:24 | Reagovat

takový šaty bzch si nechala líbit

3 kiki888 kiki888 | 31. července 2007 v 14:13 | Reagovat

hmmmm

4 rendýsek rendýsek | 5. ledna 2008 v 20:21 | Reagovat

Beata rajská bydlela dřív poblíž mě ale její setra je tu stále a můj táta se s ní kámoší!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama