Karl Lagerfeld

22. února 2006 v 20:41 | Vemiii |  návrháři
Karl Lagerfeld
Narodil se v roce 1938 v Hamburku v bohaté rodině. Již jako čtrnáctiletý odešel do Paříže s touhou proniknout do světa módy. Už tehdy toužil po profesi módního návrháře. V roce 1954 získal své první velké ocenění v soutěži, a to za vlněný plášť. Pro zajímavost v téže soutěži získal Yves Saint Laurent ocenění za návrh na šaty. Od té doby pracoval již pro firmy, které skutečně ve světě módy něco znamenaly. 1954-57 pro Pierra Balmaina, v roce 1958 se přestěhoval do House of Patou, 1959 - 78 pro Chloe, kdy začal s návrhy kožešinových výrobků pro Fendiho (1965) a zde také založil svou firmu Parfums Lagerfeld (v roce 1975). Nezávisle navrhoval a slavil první úspěchy. Velké úspěchy se dostavily v letech 1978 - 82, kdy začal s návrhy špičkové módy "haute couture" v House of Chanel. V roce 1983 s Gillem du Four připojil Chanel do okruhu firem, s nimiž ho vázaly ty nejužší kontakty. Dále pro Chanel navrhoval, ale v roce 1984 byl již samostatný a vrátil se k návrhářstvín pro Chloe, a to v letech 1992 až 1997, kdy firmu převzala dcera ex-Beatla Paula Stella McCartney.

V té době se stává Lagerfeld pojmem ve světě módy a showbyznysu. Pracuje naplno pro tři velké společnosti: svou vlastní, Chanel a kožichy pro italskou Fendi.

Rysem jeho tvorby je především strukturálnost a také dramatičnost. Barvy černá a bílá zůstávají dominantními, stejně tak jako vysoká elegance. Ve světě módy je uznávaným odborníkem, milovaným ženami muži. Je patronem podprsenky "Wunderbra"a"Wundercorsetu".

Je také vynikajícím fotografem a sám prezentuje své fotky jako umělecké dílo. V německém tisku mu často říkají "Kaiser Karl - Císař Karel".

Jeho image je naprosto nezaměnitelná. Vlasy v barvě bělavého pudru svázané do ohonu, tmavé brýle. V poslední době upoutal svým ohromným zeštíhlením dříve obézní postavy. Je velmi vzdělaný a sebevědomý muž. Mluví německy, francouzsky, anglicky a italsky. Je členem organizace sdružující vynikající odborníky své profese - Chambre Syndicale du Pret-a-Porter v Paříži.

Karl Lagerfeld měl v roce 1991 roční obrat kolem 18 mil. dolarů, 80% zboží šlo na vývoz. V roce 1996 vzniklo zhruba 230 exkluzivních butiků po celém světě. A co všechno lze pod značkou Lagerfeld zakoupit? Pánské oděvy, vázanky, šály, boty, ale i sluneční brýle a klenoty, kožešiny, tkaniny, tapety a koberce. V roce 1996 se Lagerfeld orientoval i na dámské prádlo a plážové oblečení. Lagerfeld je podle svých práv prodáván i jiným exkluzivním butikům a obchodním domům.

Lagerfeld je zastoupen v mnoha světových firmách. Na podzim roku 1996 německý zásilkový gigant Quelle zařadil KL do svého katalogu. Tím se stal ještě známějším a jeho jméno se stává pojmem v oblasti módy a designu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kacenka kacenka | E-mail | 17. dubna 2007 v 21:52 | Reagovat

Jeee dekuju za referat!!! =)

2 wholesale nfl jerseys wholesale nfl jerseys | E-mail | Web | 25. května 2011 v 8:41 | Reagovat

http://www.cheapnflsupply.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama