LAMAODPOLEDNE

4. srpna 2014 v 18:07 | Vemi |  zábava
LAMAODPOLEDNE V LAMACETRU, BRNO - HÁDY

Lamy patří do řádu sudokopytníků, čeledi velbloudovitých. Říká se jim také "velbloudi Jižní Ameriky", ale tento termín je malinko nepřesný. Na rozdíl od velbloudů jsou lamy menšího vzrůstu, nejsou tak odolné vůči nedostatku vody a hlavně, a to především, jsou mnohem krásnější než jejich příbuzní ze starého světa.
V Jižní Americe žijí čtyři druhy velbloudovitých - dva druhy z volné přírody a dva domestikované druhy. Lama alpaka byla vyšlechtěna pro vlnu. V domovině se chová v ohradách nebo polodivoce na rozlehlých suchých pastvinách na náhorních plošinách And. Její hustá srst pokrývá celé tělo a stříhá se jedenkrát ročně. Jednotlivá velmi jemná vlákna dosahují za tuto dobu délky 10-15 cm. Je menšího vzrůstu, v kohoutku dosahuje do 1 m a váží 50-80 kg. Dožívá se 25-30 let, ale rozmnožuje se velmi pomalu. Ročně mívá pouze jediné mládě, přičemž období březosti trvá 11,5 měsíců.
Rozlišujeme dva typy zvířat označované jako Suri a Huyacaya. Typ Suri má srst rovnou, na hřbetě rozdělenou na obě strany, volně splývající podél těla v malých pramíncích. Tento typ srsti je vzácnější, má jej jen malá část z celosvětové populace zvířat.


ODKAZ: http://www.lamacentrum.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama